Beyaz Su bölgesi vatandaşların akınına uğradı

Mardin’in Midyat ile Nusaybin ilçeleri arasında bulunan çorak dağlar arasında yeşeren Beyaz Su Vadisi, terör yüzünden kapattığı kapılarını turizme açtı. Bölgede sağlanan huzurla Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden Güneydoğu turu yapan yerli ve yabancı turistler taşların dantel gibi işlendiği Mardin’de tarihi alanların yanı sıra doğal güzelliklerine de akın ediyor.

Turizm’e 2 yıl aradan sonra kapılarını açan Nusaybin’de bulunan Mor Yakup Manastırı, Mor Evgin Manastırı, Zeynel Abidin Camii’nin tarihi dokusunu ziyaret eden turistler sıcaklarla birlikte Mardin’in Yeşil Vadisi olarak bilinen Beyaz Su Çayı doğal alanlarına akın akın gelerek kentin doğal güzelliklerine de şahit oluyor. Mardin’in Midyat ile Nusaybin ilçeleri arasında yer alan Beyaz Su, Mardin’in 10 ilçesinin su ihtiyacının yanı sıra binlerce turistin doğal ortamda dinlenmesine de ev sahipliği yapıyor. İşletmecilerin suyun üzerinde kurdukları tahta çadırlar misafirlerini bekliyor.

Hafta sonları yoğunluğun yaşandığı Beyaz Su, yeniden kapılarını turizme açtı. Bölgede sağlanan huzurla kapılarını turistlere açan Beyaz Su şimdilerde huzurlu yeşil vadi olarak Mardin’e gelen turistlerin dikkatini çekiyor. İşletmeciler artan turizm nedeniyle mutlu olduklarını ifade ederek, Mardin’de huzur içinde yaşamanın önemine dikkat çekiyor.